Melbourne

IMG_2469

Ahoj!

Vrátily jsme se z Uluru a čekaly nás ještě POSLEDNÍ tři dny v Melbourne. Nechápu, že to uteklo tak RYCHLE!

Mám takovou úchylku, vždycky když někam přijedu a líbí se mi tam, tak sním o tom, že se tam přestuju, takže téměř o každém místě vždycky říkám: “Tady bych chtěla bydlet.” A když už jsem to řekla o třetím městě v Austrálii, zamyslela jsem se, kde z těchto tří měst by se mi opravdu líbilo nejvíc. Brisbane, Sydney, nebo Melbourne? A tentokrát jsem opravdu nevěděla, tentokrát tyhle tři města byla opravdu stejně tak úžasná, fantastická, slunečná a pohodová. Prostě si nemůžu vybrat.

Přiletěly jsme sem v poledne, takže jsme se nejdřív šly ubytovat. Ubytování jsme tu měly zařízené přes Airbnb, se kterým jen ty nejlepší zkušenosti, takže můžu jedině doporučit. Když jsme se po těch třech dnech, strávených v poušti trošku zkultivovaly a smyly z těla poslední mouchy, vyrazily jsme ještě do města. Byla jasná obloha, takže jsme se rozhodly pro SkyDeck, který byl v té nejvyšší budově v Melbourne. Odtud byl fantastický výhled na celé město a až tady jsem si uvědomila, jak obrovské je. Západ slunce vypadal slibně, takže jsme se tu zrdžely skoro až do setmění. Po cestě zpátky jsme se ještě zastavily na skleničku výborného bílého v jednom z barů u vody.

Druhý den jsme vyrazily už jen tak do města courat, nakoupily jsme nějaké suvenýry (I přestože se mi povedlo ten nejvzácnější suvenýr, kterým je kokosová čokoláda Cadburry, převézt až ze Zélandu. Vozím jí 3 týdny v kufru a byla se mnou dokonce i na Uluru. Jen zázrakem se mi jí podařilo nesníst. Prošla asi padesátkrát změnou teploty z 50°C na -10°C, takže uvidíme, v jakém stavu ji dovezu:D). Zašly jsme na Queen Victoria Market, kde jsme si nakoupily spooooustu jídla a udělaly si piknik v jednom z parků. Ano, opravdu jsme splácaly dohromady kalamáry s hranolkama, dvě kila ovoce, suchý turecký chleba, kafe a jedinečné donuty. To je tak, když chodíte na trh hladoví :D Projely jsme se historickou tramvají, omrkly jsme i největší památky Melbourne, jakými jsou například Flinders Street Station, Federation Square, St Paul’s Cathedral, Princess Theatre, Docklands, Bourke Street, ale i místní Chinatown.
No a protože měla ten den mamka narozeniny, našly jsme podle TripAdviseru tu nejlepší restauraci v Melbourne. Sice jsme na místo musely čekat dvě hodiny, ale vůbec nám to nevadilo, protože jsme si čekání zpříjemnily na baru, kde jsme si daly skvělé víno. Celé dva měsíce jsme se těšily na pořádný steak, takže jsme při výběru vůbec neváhaly:)))

Třetí den jsme vyrazily na pláž, jen tak si odpočinout. Přece jen dva měsíce v kuse cestovat není úplně jednoduché, takže jsme se na válení opravdu těšily. V Melbourne je pláží víc, my jsme zvolily St Kilda Beach, kde jsme zůstaly celý den. Odpoledne se tu seběhli snad všichni kite-boardoví nadšenci z celého Melbourne, a tak jsme je chvíli pozorovaly.

No a čtrvtý den nás čekal bohužel odlet zpátky do Prahy. Let už jsme měly trošku jednodušší, než tam – jen se dvěmi přestupy. V Pekingu jsme měly 8 hodin, tak jsme se opět rozhodly vyrazit do centra, ale o tom zase už (přes)příště:))

Mějte se!
E.

Hey guys!

We got back from Uluru and there were LAST three days in Melbourne ahead of us. I can’t believe that it went by SO FAST!

A have this deviation, that wherever I go and I like the place, I dream about moving there, so I always say: “I wish I could live here!” And when I said this about the third city in Australia, I thought about which of these three cities I like the most. Brisbane, Sydney or Melbourne? And this time, I really couldn’t decide, because they are all sooo beautiful, cool, stunning, sunny and relaxed. I just can’t choose haha:)

We got to Melbourne at noon, so first of all, we found our accommodation, which we had arranged through Airbnb, which I can only recommend, because I’ve always had the best experience. After taking a shower and washing off the rest of the flies from Uluru, we got going to the city centre. The sky way clear, so we decided for the Skydeck, which is situated in the tallest building in Melbourne. From up there, the view was absolutely gorgeous and until then I hadn’t realized, how huge the city is. The sunset was looking promising, so we stayed here almost until the dusk. When we were going back to the apartment, we stopped by one of the bars along the river and bought a glass of delicious white wine.

The second day, we headed to the city center again and this time we explored the city by foot. We bought some souvenirs (even though I brought the most valuable souvenir all the way from New Zealand. I found there a coconut Cadburry chocolate, which I’d never seen before and they didn’t sell it in Australia either. I’d been carrying it in my suitcase for three weeks, I had it with me in Ayer’s Rock as well, and by miracle I managed not to eat it. It had to survive temperatures from 50°C to -10°C, so we’ll see in what condition I’ll arrive to Prague, haha:D). Anyways, for lunch, we went to Queen Victoria Market, where we bought tons of food and made a picnic in one of the parks. Yes, we really mixed calamaris with fries, two kilos of fresh fruit, turkish bread, coffee and these unique donuts. That happens when you go food shopping when you’re hungry haha. After lunch, we took a ride in the historical tram, we also checked out the biggest attractions, such as Flinders Street Station, Federation Square, St Paul’s Cathedral, Princess Theatre, Docklands, Bourke Street, and also the Chinatown.
And because it was my mom’s birthday, we found the best restaurant in Melbourne. Although we had to wait two hours for a table, we didn’t mind at all, because we sat down in their bar and chatted for the whole time, while drinking a great wine. The whole two months, we were talking about a beefsteak, so we didn’t think a minute when looking into the menu:)))

The third day, we went to the beach just to relax, because let’s admit that, traveling two months in a row is pretty tough. There is more beaches in Melbourne, but we chose St Kilda Beach, where we spent the whole day. In the afternoon probably all the kite-board fans gathered onto this beach, so we watched them for a while. 
And the fourth day we unfortunately had to go to the airport and start to head back home. The flight had only two transfers (unlike the flight from Prague to NZ, when we had 5 transfers!). In Beijing, we had about 8 hours, so we decided to explore the rest of the stuff, but more about that next time:)))

Love, 
E.

IMG_2543 IMG_2534 IMG_2482IMG_2557

IMG_2366IMG_1990IMG_2015IMG_2018

IMG_2034IMG_2031


IMG_2052IMG_1853
IMG_1973IMG_1931IMG_1846 IMG_1949 IMG_1937 IMG_1882

IMG_1913

IMG_1869 IMG_1860
IMG_2355

IMG_2386IMG_2455

IMG_2429

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  3 comments for “Melbourne

 1. Lenka
  March 12, 2016 at 11:06

  Já nechápu jak si múže někdo dovolit cestovat dva měsíce. Kde na to bereš ten čas?
  Ale je to nádhera!!!

 2. March 10, 2016 at 20:24

  Opět boží fotky…2 měsíce vkuse cestovat, to je sen :)

 3. March 10, 2016 at 11:54

  do tvých clanku jsem se začetla v praci a cetla je snad cely den v kuse. Naprosto nadherny to vsechno <3

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.