Great Ocean Road

IMG_0967

Ahoj!

Doufám, že vás ještě moje cestovní články nenudí, protože mě čeká ještě poslední týden na cestách!

Tentokrát mám pro vás pár fotek ze slavné Grand Ocean Road, která vede podél jižního pobřeží Austrálie. Zajímavá je tím, že často přímo ze silnice můžete pozorovat spoustu skalních útvarů a tříštící se oceán o několik desítek metrů vysoké útesy. Mezi ty nejznámější patří Twelve Apostels, kterých doopravdy vlastně dvanáct vůbec není. I při té nejlepší viditelnosti jich napočítáte maximálně devět. Strašně mě zajímalo, proč tedy nesou název Twelve Apostels a dočetla jsem se, že se dříve říkalo Sow and Piglets, nicméně tento název nebyl pro turisty nijak zajímavý, a tak kdosi přišel se vznešenějším názvem Apostels. No a jelikož je apoštolů většinou dvanáct, tak se ustálil název Twelve Apostel, anižby někdo věděl proč.

Dvanáct apoštolů jsme navštívily za západu slunce, kdy jsou tyto do červena zbarvené kameny nejhezčí, a zbytek skalních útvarů jsme zvládly přes den. K některým se dá sejít až dolů k moři, a některé jsme obdivovaly z vyhlídek, nicméně všechny jsou naprosto fantastické.

Po cestě jsme také narazily na další koaly na cestě na Cape Otway!  Vždycky jsem si říkala, že musíte mít obrovské štěstí, abyste nějakou na eukalyptu zahlédli, ale my jsme jich viděly dokonce několik desítek, stačí se pozorně dívat. Jsou to snad ty nejroztomilejší zvířátka na světě, já se do nich úplně zamilovala.

Na závěr dne jsme si daly vydatné burgery a pokračujeme směr Melbourne!

Mějte se!
E.

Hey guys! 

I hope you’re still not sick & tired of my travelling posts, because I still have one week on the road! 

This time I’m posting a few pictures from the famous Grand Ocean Road, which runs along the southern coast. The interesting thing about it is, that you can observe many rock formations right from the road and ocean shattering by several meters high cliffs. Among the most famous ones rank the Twelve Apostels, which you would probably count maximum of 9. I was wondering, why they’re called Twelve Apostels, if there is only 9 of them and found out that they used to be called Sow and Piglets, but this name wasn’t attractive enough for tourists, so someone came up with a catchier name Apostels. But since there is usually twelve apostels, eventually it became known as Twelve Apostels and no one knows why. 

Anyways, we visited the Twelve Apostels during the sunset, which is said to be the best time since the sun shines right onto the red-coloured rocks, and explored the rest of the formations on the next day. You can actually walk down right to the beach to see it closer and some are visible only from the viewing decks, however all of them are really cool!

We also saw some koalas on our way to Cape Otway. I always thought that you have to be very lucky to see wild koalas, but we saw dozens of them. All you have to do is keep your eyes peeled. They’re probably the cutest animals in the world, I totally fell in love with them!

At the end of the day, we had some burgers in one of local cafés and got going to Melbourne, but more about that next time. 

Love,
E.

 

IMG_0906 IMG_0923 IMG_0887 IMG_0884 IMG_0880 IMG_0866 IMG_0852 IMG_0837IMG_1075IMG_1044 IMG_1088

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  6 comments for “Great Ocean Road

 1. Teresa
  March 9, 2016 at 15:53

  Taky sleduju už nějakou chvíli a to je nádhera ? Můžu se zeptat čím fotíš? Nebo jestli jsou fotky upravené?

 2. March 7, 2016 at 19:38

  Tohle je fakt nádhera! Zamilovala jsem se do tvých fotek, článků a stala se z tebe moje velká inspirace. Jsi skvělá! :))

 3. March 6, 2016 at 23:30

  Krasne clanky! Uz Te dluho pozoruji a musim rict, ze jsi nejen nadana fotografka, ale i nadherna holka. Moc moc inspirativni <3

 4. Dana
  March 6, 2016 at 21:54

  Článků i fotek není nikdy dost, protože jsou nááádherné :-)

 5. Carver
  March 6, 2016 at 21:41

  Incredible pictures!

 6. Tereza
  March 6, 2016 at 20:32

  Pane jo, to je neskutečná nádhera ! :) Jen přidávej dál ! Miluju tyhle články. A pořádně si to užívej ! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.