Great Barrier Reef

IMG_8849

Ahoj!

Každý kdo byl v Austrálii a nebyl se potápět na Velkém bariérovém útesu, jako by tu nebyl! Proto i my jsme pečlivě vybíraly výlet lodí. Bohužel zrovna v té době vrcholily oslavy Nového Čínského Roku, a většina Číňanů se rozhodla slavit právě na Velkém bariérovém útesu, takže jsem poprvé v životě také trochu nedobrovolně oslavila Nový Čínský Rok.

Ráno jsme tedy vyrazily luxusní lodí na volné moře. Asi po hodině a půl jsme zakotvili a měli jsme na výběr několik možností, ale my jsme se tak těšily na potápění, že jsme ani další program pořádně nezkoumaly. Vyfasovaly jsme výbavu a ponořily jsme se do neuvěřitelného podmořského světa, plného korálů, tisíců barevných ryb, želv, malých žraloků (málem jsem se strachy utopila), mořských sasanek a dalších rostlin. Bylo to naprosto fantastické, nic podobného jsem v životě nezažila.

Asi po hodině a půl nám došly síly a šly jsme na vydatný oběd, u kterého jsme si smlsly na různých mořských potvorách a několika kilogramech čerstvého tropického ovoce. Po obědě jsme znovu skočily do vody a pokračovaly ve zkoumání útesu. Vrátily jsme se pozdě odpoledne a večer jsme strávily tříděním milionů fotek a spousty zážitků!:)

Zítra nás čeká další cesta po pobřeží dál na jih.
Mějte se,
E.

Hey!

One of the biggest must-do’s in Australia, is snorkelling at the Great Barrier Reef, which we did as well. Unfortunately the celebration of the New Chinese Year took place by that time and lots of Chinese decided to celebrate right at the Reef, so even I had to celebrate kind of involuntarily the New Chinese Year, for the first time in my life.

So we got on the boat early in the morning and after hour and a half we were already anchored in the open ocean. We could do soo many activities there, but since we couldn’t wait to be snorkelling, we didn’t even bother to explore the rest of the program. We got the equipment and dived into the water, full of corals, thousands of colourful fish, sea turtles, small sharks (I almost drowned because of fear), anemones and other sea plants. It was absolutely amazing; I’ve never seen such a beauty in my life!

After hour and a half, we ran out of energy, so we came back on board to grab some lunch. We had lots of seafood and several kilograms of fresh tropical fruit. After lunch, we jumped into the water again and explored the rest of the reef. We came back in the late afternoon, and spent the evening sorting all the photos and experiences!:)

Tomorrow we are heading further south along the coast.
Love,

E.

 

IMG_8847 IMG_8816 IMG_8787 GOPR1361 GOPR1311 G0171382 G0041214 G0081256 G0221388 GOPR1314

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Great Barrier Reef

 1. Mimis
  March 12, 2016 at 18:17

  prosím ťa, akou cruise ste tam išli? Vyzerá to úúžasne :)

 2. Mimis
  March 12, 2016 at 17:54

  Ahoj, prosím ťa, akou cruise spoločnosťou ste tam išli? Mali ste to booknuté?

  • March 12, 2016 at 18:14

   Bookovali jsme to v Informačním centru v Cairns den předem, ale měli dost plno. Jsem si jistá, že tam jsou i lepší a delší cruises, my jsme byli dost omezení tím, že jsme se rozhodly z minutu na minutu. Jméno společnosti ti už ale bohužel neřeknu:(

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.