Geox Press Trip Day 2

Ahoooj!

Hlásím se s druhou částí výletu do Itálie, kam jsem vyrazila s Geoxem! :) O účelu cesty a Day 1 se dozvíte v první části článku:)

Takže druhý den jsme brzo ráno hned po vydatné hotelové snídani vyrazili konečně do továrny Geoxu, což byl docela neuvěřitelný zážitek! Poprvé v životě jsem viděla, jak se vlastně vyrábí boty a překvapilo mě, kolik ruční práce výroba bot vyžaduje! Nejvíc zajímavá ale byla výroba membrány. Vůbec jsem nevěřila, že se v dnešní době konzumu ještě vyrábí něco tak pečlivě. Viděli jsme třeba laboratoř (ve které jsem bohužel nemohla fotit), kde se membrány, ale i celé boty testují. Na ohyb, na teplotu, na vlhkost.

V poledne jsme se odebrali na další pětichodový oběd do firemní restaurace a teda musím říct, že bych dala cokoliv za to, aby takhle vypadala třeba naše menza ve škole!:D

Po obědě jsme omrkli ještě sklady, nad kterými mi zůstával rozum stát. Tolik krabic a pásů a různých strojů!

Odpoledne jsme se vydali do vinárny Vila Sandi, kterou proseccoví gurmáni určitě budou znát!:) Prošli jsme sklepy a náležitě odegustovali několik lahví:D

Po degustaci jsme se dopravili zpátky na letiště a večer odlétali zpátky do Prahy. Vůbec se mi nechce věřit, že jsme v Itálii byli jen dva dny. Stihli jsme toho tolik! Každopádně to byly další dva dny, které mi pomohly nahlédnout do módního průmyslu zase o něco blíž:)

A co vy? Máte nějaké “Geoxky”? A měli jste taky někdy šanci se podívat do nějaké továrny na boty nebo oblečení? :)
E.

Hey guyss! 

Here’s the second part of the trip to Italy, where I went with Geox! :) You can read all about the purpose of the whole journey and Day 1 adventures in the first part of the article :)

So the next morning, right after an awesome breakfast, we finally went to Geox factory, which was quite an incredible experience! For the first time in my life, I saw how shoes are actually made and I was surprised how much handwork footwear requires! The most interesting was the production of the actual membrane. I didn’t believe that something could be done so carefully in today’s consumption times. We saw the laboratory (where I was unfortunately not able to take pictures), where the membranes, but also the whole shoes are being tested for various temperatures, flexibility or humidity.

At noon we went for another five-course lunch to the corporate restaurant and I gotta say that I would do anything to make our school canteen look like this, hahaha:)

After lunch, we hung around the warehouses, which were breathtaking as well. So many boxes and various machines!

In the afternoon, we went to Vila Sandi Winery, which will certainly be known by the wine gourmets. We went through the cellars and tasted several bottles.  

After the tasting, we went back to the airport and in the evening we flew back to Prague. I don’t want to believe that we spent just two days in Italy! We’ve done so many interesting things! Anyways, these two days helped me look a little closer to the fashion industry, for which I’m very grateful. 

And what about you guys? Do you have any Geox shoes? Have you ever seen a factory like this one?:)
E.


 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Geox Press Trip Day 2

 1. adelakrucka
  June 2, 2017 at 11:51

  Tyjo Elino! ty mě štveš :D Jak jsem psala u prvního postu, fakt ti závidim. Vždycky jsem chtěla Geoxky, letos jsem si svoje první koupila a fakt je miluju. Muselo být hodně zajímavý vidět, jak se vyrábí, je to krásná práce. Pochlubím se svým výběrem:) https://www.jadi.cz/Damska-obuv/Tenisky-a-kecky/Geox-Shahira-tenisky-Navy-D62N1B08512C4002

  Měj se krásně
  Adéla

  http://www.simplyadele.cz

 2. Anonymous
  June 2, 2017 at 08:21

  Dobrý den Eliško šmejdila sem na zootu a vzpoměla sem si na vás,tak jukněte myslím že se vám bude líbit. Veronika

  https://www.zoot.cz/polozka/321009/cerno-kremovy-polstar-s-motivem-mramoru-butter-kings

  • June 2, 2017 at 11:44

   Veroniko, tak ten je SKVĚLÝ!!!!!!!! <3 KUPUJU! :))))) Děkuju mockrát za tip! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.