Dubai Old Town & Burj Khalifa

img_2740

Ahooj!

Tak je tu další část reportu z Dubaje, tenrokrát štědrovečerní edice! Pozornému čtenáři se může zdát, že to v tomhle článku (a obecně na mém blogu) vůbec vánočně nevypadá, nicméně to byl účel. Můj Facebook je plný fotek od vánočního stromečku a lidí, kteří se chlubí vánočními dárky, které dostali. Jak už je mým zvykem, musím jít vždy proti proudu a právě proto žádnou takovou fotku ani nemám a štědrý den jsem ani náležitě neoslavila :)))

Místo toho, abych v Praze hystericky ráno sháněla poslední dárky, tak jsem se ráno v Dubaji hystericky pokoušela sehnat vstupenku do Burj Khalifa, nejvyšší budovy na světě, na pozdní odpoledne, které byly samozřejmě všechny vyprodané. To se nám ovšem podařilo, a to přes recepci hotelu, která měla v záloze pár vstupenek pro hotelové hosty.

Po snídani jsme vyrazily do starého města, které bylo oproti tomu „novému“ celkem prťavé. I tak nám trvalo několik hodin, než jsme ho celé prolezly. Nejvíc nás asi fascinovaly umělá tyrkysová jezírka, rozprostírající se mezi mrakodrapy. Omrkly jsme i Dubai Mall, ale tak se nám z toho udělalo špatně, že jsme budovu urychleně opustily (A to dokonce i mě, která nákupy miluje!:D). Součástí nákupního centra je i obrovské akvárium přes tři patra, ve kterém plavou žraloci a další mořské potvory. Ve tři jsme zamířily ke vstupu do Burj Khalify.

Hey guys! 

Here’s another part of my report from Dubai, this time it’s all about my Christmas Eve! Sharp readers can notice, that this post doesn’t have anything in common with Christmas (and other articles either), but that was the purpose. My Facebook feed is full of pictures of Christmas trees and presents, that my friends got for Christmas. As usually, I have to be different, and that’s exactly the reason why I don’t even have a picture like that and I didn’t celebrate Christmas at all.:))) 

So, instead of freaking out and buying the last presents in the morning, I was freaking out about buying a ticket to Burj Khalifa, the tallest building in the world, for the late afternoon, because all of them were sold out of course. Finally I managed to get the tickets through our hotel, which had a few tickets in reserve for the hotel guests. 

After breakfast, we headed to the Old Town, which was pretty small in comparison to the “new” one. However, it still took us a few hours to explore it. We were absolutely fascinated by the turquoise little lakes, right in between the skyscrapers. We even checked out the Dubai Mall, but it was soooo huge & stressing, that we left immediately (Yes, even me, who loves shopping, haha!). There is also a enormous aquarium right inside of the mall, stretching up to the third floor, where they had sharks and other ocean creatures. At 3pm we headed to the entrance of Burj Khalifa. 

img_2759 img_2754img_2773img_2992img_2933img_2916img_2908img_2891img_2879img_2864img_2856img_2851img_2850img_2846img_2813img_2780

A dojmy? No… Vstupenka byla předražená, nad Dubají se vznáší permanentní smog, takže ze 124. patra moc daleko nedohlédnete, než se z první fronty dostanete na cílové místo, trvá to něco přes hodinu, pěknou fotku díky šíleným davům asijských turistů a špinavým sklům s odlesky nepořídíte a podle mě všechny města vypadají z výšky stejně, takže jsem to brala opravdu jen tak, že můžu říct: „Byla jsem na nejvyšší budově světa.“ Jinak to podle mě za to nestojí.

And my impressions about Burj Khalifa? Well, the ticket was super-expensive, there is like permanent smog above Dubai, so you can’t really see anything from the top, it takes more than an hour to get from the first queue to the actual top, you can’t get a good picture due to hundreds of Asians and dirty windows, making these reflections and I think all the cities look the same from above. On the other hand, I can say that I’ve been to the tallest building in the world. 

img_3003img_3068img_3064img_3023img_3078img_3085img_3080img_3097img_3165img_3114img_3104

Večer jsme se vrátily do hotelu na večeři a na půlnoční drink jsme se usadily ve venkovním baru ve 42.patře našeho hotelu, odkud byl neuvěřitelný výhled na celé město. Ani jsme si neuvědomovaly, že je Štědrý večer, prostě jsme si jen užívaly tu fantastickou atmosféru:).

In the evening, we came back to the hotel for dinner and then spent the rest of the night in the hotel bar, which is located on the 42nd floor, so the views were incredible. We didn’t even realize, that it was Christmas eve, we were just enjoying the great mood:).

img_3188img_3239img_3232img_3228img_3214

Tak pokračování zase zítra! :) Další den jsme vyrazily k ikonickému hotelu Burj-Al-Arab, takže se můžete těšit na parádní západ slunce!
Krásný pátek všem!
E.

To be continued…! :) The next day we headed to the iconic Burj-Al-Arab and there will be a loooot of pictures of a stunning sunset, so stay tuned! 
Have a great rest of Friday, guys!
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Dubai Old Town & Burj Khalifa

  1. Markéta
    December 31, 2016 at 10:49

    Já mám Vánoce ráda a vůbec si nedokážu představit, že bych na Štědrý den nebyla doma, natož že bych ho vůbec neoslavila.

    Dubaj je krásná a sama ji považuji za jedno z nejkrásnějších míst, které jsem doposud navštívila.

    Marketatrpisovska.blogspot.cz//LIFESTYLE BOOK

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.