Dubai Marina

img_3941

Ahoj!

Je tu poslední část naší výpravy do Dubaje! Pět dní uteklo jako voda a přišel odlet zase zpátky do mrazů.

Vzhledem k tomu, že jsme předešlý den nachodily v Abu Dhabi asi 15 kilometrů, úterní dopoledne jsme strávily opět u hotelového bazénu. Po obědě jsme už s našimi pidi-kufříky vyrazily směr letiště, ale ještě jsme si udělaly malou zastávku na Dubai Marině, kterou jsme měli po cestě. Je to přístav s promenádou, lemovanou restauracemi, ze kterých je krásný výhled na místní mrakodrapy. Daly jsme si tady výbornou večeři a pokračovaly dál na letiště.

Hey guys! 

So here’s the last post from Dubai! Five days were gone just like that and we had to go back to reality, where it was freezing. 

Since we did about 10 miles of walking the previous day in Abu Dhabi, we were still exhausted and spent Tuesday morning at the hotel pool. After lunch we started heading to the airport with our little suitcases even though our flight was at 9pm. We did that because we wanted to stop by the Dubai Marina, which was on the way to the airport. It’s a port with esplanades on each side of the bay and tons of restaurants, from which was a great view of the skyscrapers. We couldn’t leave without having dinner of course, so we sat down in one these restaurants and then finally headed to the airport. 

img_3970 img_3967 img_3963 img_3954 img_3944img_3990

A jaké jsou tedy moje závěrečné dojmy z Dubaje?

Neměla jsem příliš vysoké očekávání, protože se asi nikdo nebude zlobit, když řeknu, že neoplývám velkými sympatiemi k Arabům. Ale naopak mě Dubaj i Abu Dhabi příjemně překvapily tím, jak jsou Arabové ve většině případů milí. Až na taxikáře se vás nesnaží okrást; když vidí, že držíte v ruce mapu, okamžitě se k vám vrhnou vám radit, kudy máte jít a je to velice tichý národ, takže vás místní neobtěžují svojí hlasitou mluvou, jako jiné nejmenované národy. Překvapená jsem byla i z toho, kolik je v Dubaji Asiatů (hlavně místních) a naopak málo bělochů. Jakožto dvě skoro-blondýny jsme všude byly středem pozornosti, div, že si na nás neukazovali prstem.

Taky jsem si myslela, kolik tady bude na Vánoce Čechů, ale za celou dobu jsme potkaly jen dvě skupinky, mluvící česky. Jednu na Burj Khalifa a druhou v Abu Dhabi. Druhé setkání se pro mě stalo naprosto neuvěřitelné. Vystupovaly jsme z autobusu, kterým jsme právě přijely z Dubaje a rozkoukávaly jsme se na gigantickém nádraží, kudy to vlastně máme jít.  Zamířily jsme k nejbližšímu východu a míjely jsme skupinku 3 holek. Zaradovala jsem se, že tu vidím nějaké Evropany, protože jich tu bylo opravdu málo a už mě to trochu znervózňovalo. Vtom na mě holčina promluvila česky, ptající se mě, jestli náhodou nejsem Eliška. Vytřeštila jsem na ní oči a pokývala hlavou. Dozvěděla jsem se, že pracuje v Dubaji a že zná můj Instagram a v Abu Dhabi je s rodinou na výletě. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit! Jenom pravděpodobnost, že potkám Češku v Abu Dhabi je asi tak 5%. Z toho je pravděpodobnost, že mě osloví, když uslyší, že taky mluvím česky, asi tak 1% a z toho pravděpodobnost, že zná můj Instagram asi tak 0,00001%. Takže to doteď nechápu, jak se tohle stalo, hahaha!:D:) Každopádně zdravím Claudii do Dubaje! <3 :D

No a teď k vašim otázkám! Často se mě ptáte, jaké jsme měly letenky a za kolik. Vzhledem k tomu, že bylo všechno na poslední chvíli, tak nejlevnější, které jsem dokázala sehnat byly z polských Katowic za 5000,-. Každopádně se dají pořídit do 3000,- přímo z Prahy, stačí sledovat akce. Zrovna na leden jsem viděla zpáteční letenky za 2400,- z Prahy, takže pokud nelpíte na přesném termínu, určitě se vyplatí počkat na nějakou akci.

Jinak je obecně Dubaj docela drahá, a to co se týče jak hotelů, tak jídla. Jediné, co je v Dubaji opravdu za hubičku je mhd, a taxíci. Třeba zpáteční cesta autobusem z Dubaje do Abu Dhabi (cca 140 km) nás vyšla v přepočtu na 130 Kč. Jedna jízda metrem stojí asi 20 Kč a cesta taxíkem přes polovinu města asi 100 Kč. Noapak co se jídla v restauracích týče, tak se pod cca 300 Kč za jedno jídlo nedostanete a hotely jsou v Dubaji převážně pětihvězdičkové, za které dáte cca 3000 – 5000 Kč/noc.

Co se délky pobytu týče, tak si myslím, že 5 dní je naprosto ideální. Nestihly jsme samozřejmě všechno, ale viděly jsme, co jsme chtěly:)

To je ode mě z mojí cesty po Emirátech pro zatím všechno. Žádnou další cestu neplánuji, ale jsem si jistá, že se zase něco objeví, znáte mě! V úterý se rozhodnu a ve středu letím! Hahaha:) Ne, teď vážně. Začíná mi zkouškové, takže budu blog trochu flákat, takže se předem omlouvám, ale od poloviny ledna budu plně akční a vynahradím vám to! :)

Tak se mějte krásně a držím palce u zkoušek všem, kteří to budou potřebovat!
E.

And what about my impressions about Dubai? 

Well, I didn’t expect much, since I don’t really like the Muslims and Arabs in general. But I was really surprised how nice the Arabs were most of the times. With an exception of cab drivers, they’re not trying to rob you, whenever you’re standing on a street holding a map and looking lost, someone immediately comes to you and helps with the directions and also it’s a very quiet nation, so they don’t bother you by loud talking, like some other nations. Also, I was really surprised by how many local Asians and how little white people were in Dubai. As two almost-blonde girls we were in the spotlight all the times. 

Also, I thought that many Czechs would have the same idea and would go to Dubai for Christmas, but the truth is that we met only two groups of Czechs. One at Burj Khalifa and the other one in Abu Dhabi. Well, meeting the second group was unforgettable. We were getting off the bus, by which we just came from Dubai, and we were passing a group of three girls. I was glad to see some white people, so I smiled and suddenly one of the girls said in Czech: “hey, you’re Eliska, right?” I couldn’t believe that I was hearing Czech language and also that the girl knew me name. I found out that she knew my Instagram and she worked in Dubai and went to Abu Dhabi with her family. I still can’t believe it! The probability that I would meet some Czechs in Abu Dhabi is like 5%. The probability that she would talk to me when she hears that I speak Czech too, is about 1%. The probability that she also knows my Instagram is about 0,000001% then. I just don’t understand how these things happen hahaha:) Anyways, sending kisses to Claudia to Dubai! <3 :) 

And now to your questions! You often ask me how much the flight tickets were. Since it was all last minute, the cheapest ones I could find were from Katowice in Poland for about $200. But there is a lot of cheap tickets straight from Prague from $150, it’s just about being lucky. For example I saw some super-cheap ones for about $130 from Prague with the departure in January, so if you don’t really care about the exact date, it’s better to wait for some special offer. 

Dubai is generally quite expensive, in terms of either hotels, and food. The only thing that is really cheap is the public transport and cabs. For example, a return bus trip from Dubai to Abu Dhabi (about 100 miles) was about $5. One subway ride costs about $1 and a taxi ride across half the town is about $4. On the other hand, a meal in a restaurant is not less than $15 and since almost all the hotels in Dubai are 5-star, one night would cost about $120 – $200. 

Concerning the length of stay, I think five days are absolutely perfect. Of course, we did not see everything, but we saw what we wanted :)

Well, so that’s about everything I had to say about my trip to the Emirates. I’m not planning any other trips in the next few weeks, but I’m sure I’ll figure something out pretty soon, haha :) You know me, I decide on going on Tuesday and I’m flying on Wednesday! No, seriously, my exams period is here, so I’ll be taking it easy on the blog too. But I should be done with school by the end of January, so I’ll make it up. 

Have a great rest of Thursday, guys & fingers crossed for those who need it at the exams! 
E.

img_4018

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  5 comments for “Dubai Marina

 1. sam
  January 7, 2017 at 08:07

  Such lovely pictures:-)
  Regards.
  Walkindiscount.com

 2. Lucie
  January 6, 2017 at 10:33

  Ahoj Eliško, skvělý článek o Dubai. Mám tvoje cestovatelské posty moc ráda tak jako tvá videa. ;-) Těším se na další tvoji cestu a článek o ní.
  Pěkný nový rok !

 3. January 6, 2017 at 05:54

  dubai is a very beautiful country, surely you had a wonderful trip with many memories

 4. Anonymous
  January 5, 2017 at 22:56

  Omlouvám se za nejspíš moc osobní otázku, ale ty už nejsi s Vojtou?

 5. Ian
  January 5, 2017 at 22:27

  The Marina looked fantastic, I can imagine you on one of those boats (though you might miss the gym!). I am glad to see your fame has spread to Dubai. Your an Internet sensation! Happy New Year.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.