Dubai Jumeirah Mosque & Madinat Jumeirah

img_2313

Ahoooj!

V minulém článku jsem vám líčila, jak se mi během dvou dnů změnily plány na celé Vánoce a před chvílí jsem přistála zase zpátky v realitě. Článek jsem stihla napsat v letadle, kdy jsem původně plánovala, že se vyspím, ale inteligentně jsem před odletem vypila půl litr koly a další půl litr kafe, takže jsem samozřejmě nezamhouřila ani oko.

Každopádně pětidenní dovča v Dubaji byla jedna z nejlepších, co jsem zažila. A to hned ze dvou důvodů – protože jsem utekla zimě a Vánocům a protože jsem byla s tou nejmilovanější – s mojí mamkou. Zároveň to byla úplně jiná dovolená, než jsem zvyklá, kdy jsem stan a pohorky jsem vyměnila za luxusní hotel a letní šaty a podle mě, je to jednou za čas potřeba. Podařilo se mi totiž na celých 5 dní úplně vypnout, naprosto fantasticky jsem se vyspala a přijela jsem opálená jako cikán. Taky se nevejdu do jediných džínů, protože arabským snídaním se nedalo odolat, takže jsem si vlastně odpočinula i od zdravé stravy. A co jsme tedy celé dny vlastně dělaly?

Den 1. (23.12.)

Mohutně jsme posnídaly v hotelové restauraci, která byla umístěná ve 32.patře hotelu, takže výhledy byly nezapomenutelné.

Hey guysss! 

So in the last article, I was writing about how my plans for Christmas changed in a few minutes and just a few hours ago, I landed back in reality, in Prague. I managed to write all the articles on the plane, even though I was planning on sleeping, but since I accidentally drank about half a gallon of coffee, I couldn’t fall asleep of course hahaaha! :) 

Anyways, we spent 5 days in Dubai and I can already say, that it was one of the best ones. The first reason is that I ran away from Christmas, which I don’t really like because of all the stress and overeating and the second reason is because I was with my beloved mom. It was a totally different vacation than any other one, because I switched from hiking boots & tent to summer dress & fancy hotel, haha:) It’s not my style, but it was nice to experience something different. I managed to turn off for the whole 5 days, I slept like a baby and came back tan as hell. Also, I can’t fit into any of my jeans because I couldn’t resist the hotel breakfasts, so actually I had a break from healthy food as well. And what were we doing the whole time? Let’s see!

Day 1 (12/23)

We had this awesome breakfast in the hotel restaurant, which was located in the 32nd floor, so the view were fanstastic! 


img_2317

img_2326

Po snídani jsem sbalila kabelku s kreditkou, kartou na místní MHD, svým Smart Platinum 7 (kam jsem točila všechny InstaStories) a foťák, bez kterého bych nedala ani ránu, protože všechno musím mít řádně zdokumentované.

Mešitu Jumeirah Mosque jsme měly od hotelu nejblíž, takže jsme první den vyrazily právě tam. Naivně jsme si myslely, že k ní dojdeme za pár minut od stanice metra, ale půl centimetru na mapě jsme šly nekonečnou hodinu a přesně v tomhle okamžiku jsme pochopily, že pěšky po Dubaji není asi to pravé ořechové.

After breakfast, I packed my handbag with my credit card, my Smart Platinum 7 (where I recorded all my InstaStories) and camera, without which I would never go anywhere, because I take pictures of everything and all the time haha!:)

Jumeirah Mosque was the closest to our hotel, so the first day we headed right there. We were quite naive because we thought we could just walk from the closest metro station but we were walking for more than an hour! This was the point, when we figured out, that walking is probably not gonna work, haha :)

img_2364 img_2463 img_2404

Poznatek č. 1: Na ulici nepotkáte živou duši. Všichni totiž jezdí autem, případně metrem. Celou dobu, co jsme šly po ulici nám neustále zastavovaly taxíky, protože jsme asi vypadaly ztraceně. Řidiči nedokázali pochopit, že se prostě procházíme.

Poznatek č. 2: Každé druhé auto je Bentley, Ferrari nebo Rolls-Royce. Chudší obyvatelé Dubaje jezdí Range-Rovery. Když jsem si zjišťovala cenu aut v Dubaji, tak jsem pochopila. Úsměvní mi připadali Arabové, zahalení tradičním oděvu “dišdaša”, sedící v luxusních autech s iPhonem u ucha.

Poznatek č. 3: Dubajské metro (které vlastně není metro, protože jezdí po povrchu) je něco neuvěřitelného. Za prvé jezdí úplně bez řidiče. Za druhé jsou v metru vagóny, které jsou určené pouze ženám s dětmi a muži do nich pod mastnou pokutou nesmí (stejně tak v autobusech). A první a poslední vagón je business třída, která oplývá kvalitnější klimatizací.

Poznatek č. 4: Vím, jak se řekne arabsky „Dveře se zavírají“! „El abuel utubleb.“

Finding no. 1: There are no people on the street at all! Everyone travels by car or metro. The cabs were stopping by all the time and asking us if we were lost and want a ride. They just couldn’t understand, that we were just walking around. 

Finding no. 2: Every second car is either Bentley, Ferrari or Roll-Royce. The poorest people here drive Range-Rovers. When I was looking up the car prices in Dubai, I figured why. I found really funny the Arabs, wearing the traditional  “dišdaša”, sitting in fancy cars. 

Finding no. 3: The Dubai metro (which isn’t actually a metro, because it rides above the surface) is really cool. First, it rides without a driver. Second, there are areas designated for women & children only and men just can’t be there under a fine. The same thing apply to all the buses. And the first and the last coach is business class, which has a better AC. 

Finding no. 4: I know how to say “The door is closing!” “El abuel utubleb.”

img_2356

Po mešitě jsme se vydaly přímo k ikoně Dubaje, hotelu Burj-Al-Arab. Bohužel se nedá dostat až k němu, protože je střežen několika desítkami Arabů v uniformách.

So anyways, after the mosque we headed to the icon of Dubai, hotel Burj-Al-Arab. Unfortunately you can’t get inside the area, because is guarded by dozens of Arabs in uniforms. 

img_2489

Hned vedle hotelu jsme narazily na naprosto bizarní místo, ze kterého nám zůstával rozum stát. Myslely jsme si, že jsme Vánocům úspěšně utekly, ale to, co jsme viděly napovídalo přesný opak. Místo s názvem Madinat Jumeirah bylo vyzdobené několika stovkami vánočních stromků, ve stáncích se prodávaly svařáky (ve 30 stupních!!) a perníčky a po řece jezdily lodě s mávajícím Santa Clausem na přídi. Třešničkou na dortu byl areál s umělým sněhem, přeplněný koulujícími se dětmi.

Right next to the hotel, we found this bizarre place, which we couldn’t really understand. We thought we ran away from Christmas, but this place was full of Christmas! It as called Madinat Jumeirah and it was decorated with hundreds of Christmas trees, they were selling mulled wine (it was about 80 degrees!) and gingerbreads and there were these boats with waving Santa Clauses on the bows. The absolute strangeness was the area with atificial snow, full of kids having a snowball fight.  

img_2497 img_2562 img_2541 img_2530 img_2525 img_2519

Večer jsme si na hotelu ještě skočily do bazénu, protože teplota ani v noci neklesla pod 25 stupňů, daly si skleničku šampaňského a vyčerpané k smrti ulehly do postele.

In the evening, when we got back to the hotel, we jumped to the pool, because even at night the temperature wasn’t lower than 75 degrees. After the swim, we had a glass of champagne and went straight to bed. 

img_2708 img_2656 img_2618 img_2597 img_2590img_2577 img_2588

Další část našich zážitků z Dubaje bude zase v dalším článku a rozhodně se máte na co těšit!:)
Krásný čtvrtek!
E.

The next part of our Dubai adventures will be out soon, so stay tuned! 
Have a great rest of Thursday, guys! 
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  8 comments for “Dubai Jumeirah Mosque & Madinat Jumeirah

 1. Lucie
  January 11, 2017 at 15:25

  Ahojky, se kterou společností jste letěly? :) velmi levné letenky jsou s UIA a Aeroflot, ale nemám ani s jednou zkušenost,tak mám celkem obavy :) Jinak jsem tady našla velmi levný hotel,tak ráda vidím,že ta cena je opravdu reálná :) Děkuji za odpověď

  • January 12, 2017 at 09:22

   Ahoj, letěly jsme s WizzAirem, má teďka “novou” linku z Katowic přímo do Dubaje:) A když máš to premium členství u nich, tak se lítá skoro zadarmo :)))))) Ale s UIA ani Aeroflot zkušenosti nemám:)

 2. Anonymous
  December 30, 2016 at 16:14

  Krasne fotky jen ta cena nějak nesedí

 3. December 30, 2016 at 09:50

  Wow, nádhera!
  http://marketafrank.com

 4. Jana
  December 30, 2016 at 08:33

  Těžká závist, taky bych potřebovala utéct někam do tepla :) Cena za výlet mě překvapila. Chtělo by to nějaký článek s tipy “Jak levně cestovat” ;) Hlavně cena za hotel mě překvapila.

 5. Anonymous
  December 30, 2016 at 08:12

  Krasa.V jakem hotelu jste bydlely? Vetsina nabizi jen snidane…

 6. Dana
  December 29, 2016 at 19:07

  Nádhera, těším se na pokračování. Můžeš tipnout kolik výlet stál?

  • December 29, 2016 at 19:14

   Letenka z Katowic nás stála cca 5.000,-/os. a pětihvězdičkový hotel se snídaní a večeří 17.000,-/pro obě. Žádné další výdaje jsme neměly, kromě vstupenky na Burj Khalifu, která nás vyšla na 1600,-os. Takže dohromady za jednoho asi 12.000,-. Nebyl to úplně nejlevnější výlet, vždycky cestuju hodně nízkonákladově, ale když byly ty Vánoce… :)))))

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.