Color Block

Ahooooooooooooj!!!!!!!

Guess what!!!!! Mám po státnicích! ÚSPĚŠNĚ!!!!!!!!! Tohle bylo asi to nejtěžší, co jsem kdy v životě dokázala. A taky z toho mám největší radost. Snad nikdy jsem větší radost neměla. Stálo mě to nejvíc úsilí a věnovala jsem tomu neuvěřitelné množství času, že si to ani neumíte představit. Poslední týden jsem si vzala volno od všeho a učila se 15 hodin denně. V noci jsem nespala a jediné, co jsem jedla byla čokoláda. Za poslední týden jsem jich snědla asi 30. Tabulka k snídani, tabulka k obědu a tabulka k večeři. A občas jsem dostala hlad i o půlnoci. Kafe jsem do sebe lila po hektolitrech a do zad jsem dostávala takové křeče, že jsem už nemohla ani sedět.

A povedlo se. V pondělí 24.4. v 11:25 jsem vyšla z učebny po probděné noci s kruhama pod očima a vyklepaná jako kuřecí řízky. Ale šťastná jako blecha. Ten pocit je vážně nepopsatelnej. Věděla jsem, že mám vyhráno. Sice mi chybí další dvoje státnice, ale ty už jsou jen taková formalita. A diplomku mě baví psát, takže to nepočítám jako práci.

Takže posledních 14 dní byly ty nejnudnější dny, co jsem kdy zažila, takže ani nemá cenu o nich psát. O čem ale má cenu psát, je o tom, co plánuju v příštích 14 dnech! Zítra odjíždím do Tater si pořádně (aktivně) odpočinout, protože jsem vážně vyšťavená. Vyběhnu si tentokrát na Teryho Chatu a strašně se těšim, protože jsem naposledy na horách byla ve Fatře někdy na konci února.

No a v létě? Je toho moc, co mám v plánu, ale zatím o tom nechci mluvit, protože to není zatím stoprocentní a nechci to zakřiknout. Ale co jisté snad je, je moje dlooooouho plánovaná expedice na Mt Blanc. Nejvyšší horu Evropy jsem chtěla zdolat už loni, ale nevyšlo to, takže jsme jí přesunuli na červenec. A víte co? Dost možná budu první česká blogerka, která vyleze na Mt Blanc hahaha:)

Anyways, včera jsem byla taky konečně poprvé po dvou měsících cvičit! (Omlouvám se, že tak přeskakuju z jednoho tématu na druhé, ale je toho tolik, o čem se potřebuju s vámi podělit!:)) Nemůžu bohužel říct, že moje zpřetrhané vazy v kotníku jsou stoprocentně ok, protože mě občas pobolívá, pořád si nestoupnu na špičky a každé ráno mě brní prsty, ale trénink jsem zvládla. Sice jsou všechny svaly a moje kondička pryč, ale věřím, že to půjde rychle zpátky! Musím řict, že ta cvičící pauza byla asi potřeba, protože mě cvičení už poslední dobou tolik nebavilo. Ale teď???? Jsem zase jak znovuzrozená a slíbila jsem si, že dám všechno za to, abych se vrátila zpátky.

Taky mě napadlo udělat takový malý pokus. Teď mám o 12 kg víc, než jsem měla v listopadu. Vyfotila jsem se včera v plavkách a ukážu vám svojí proměnu. Dala jsem si za úkol se do poloviny června dostat do mojí listopadové formy. Nejvíc se všeho se těším na fotky před a po!:) Čokolády jsem vyhodila, kafe jsem v úterý přestala pít a vyhrabala ze dna sportovní tašky Marshally na cvičení. A jdu do toho! Challenge accepted!

Anyways, co se mého outfitu týče, tak jsem ještě tak dva týdny před státnicema celkem prokrastinovala a projížděla e-shopy, vzhledem k tomu, že jsem se svojí sloní nohou a berlema nemohla moc trajdat po obchodech. Červenou barvu ráda nemám, ale tenhle svetr jsem tam nemohla nechat! Odkazy najdete dole pod článkem!:)

No nic, tak já jdu relaxovat, uklízet, koukat na film, prát prádlo, vařit, skládat ponožky, balit do Tater a tak… :D

Paaa a krásný prodloužený víkend! <3

E.

Hey guysssssss! 

Guess what!!!! I have successfully passed my master’s exams!!!!! And I gotta tell you, this was the hardest thing I’ve gone through so far. That’s why I’m sooooo happy! I’ve actually never been happier! I studied for three weeks, 15 hours a day. I couldn’t sleep at night, the only thing I ate was chocolate, the only thing I drank was coffee. I ate about 30 bars of chocolate in the last week of studying and I don’t even wanna think about the amount of coffee. My back was hurting so bad because the only activity I did was sitting and writing and reading.

But it’s all different now! On Monday April 24th, at 11.25am, I got out of that room, worn out and shaking. But happy as hell. The feeling is inexpressible. I knew I won this endless war. There are still two more exams and of course the master’s thesis, but that’s just a formality. I’m gonna be an engineer! Yaaaaaay! 

Anyways, last two weeks my life was so boring that I didn’t even want to write about it. But what I wanna write about are my plans for the next two weeks! I’m leaving to the High Tatras tomorrow, where I’m planning on hiking. I’m climbing up to “Teryho Chata”, where I’ll stay overnight and I’ll get down on Monday. This time, I’m taking it easy, because I haven’t really slept since Monday. 

Well, and summer? There is a lot of things, but I don’t want to talk about it yet, because it’s not for sure. But what’s for sure, is my expedition to Mt Blanc! I wanted to climb it last year, but I couln’t make it, so we postponed it to July this year. I’m probably gonna be the first Czech Blogger to climb the highest mountain of Europe, hhahaha:)! 

Anyways, yesterday was the first day I exercised after those two long months of having crutches. (I’m sorry to jump from one topic to another, but there is so many things I need to cover in this article, haha:)) Well, I can’t say, that I gave it 100% because my ankle still hurts. I still can’t stand on my tiptoes and in the morning I can’t feel my toe and I have pins and needles in my toe tips. But even though all my muscles are gone, I made it through the first workout! I’m so sore today, haha:) I gotta say, that break was needed. The last few weeks I exercises just because I had to, not because I wanted to. And now???? I can’t wait to be in the gym again! I’ll do anything to get back as quickly as I can! 

Actually, I was thinking that I could do a little challenge. Right now, I weigh 12 more kgs than in November. I took a picture in my bikini yesterday and I’ll take another picture in let’s say mid June and then I’ll compare those two pics. I already threw away all the chocolate, quit drinking coffee and found my workout headphones. Challenge accepted! 

Anyways, as far as my outfit goes, I bought this cardigan about 2 weeks before the exams when I was procrastinating and going through e-shops (since I couldn’t stroll around the stores, haha). I don’t really like red color, but how could I resist this cardigan!? There are links below the article:) 

Oh well, I’m off relaxing, cleaning up my apartment, washing dishes, cooking, doing laundry and !!! packing for Tatras !!! :))) 

Have a wonderful weekend guys! 
E.



WEARING: 

Sweater – SheInside
Shoes – Mango
Pants – Zara
Handbag – Céline
Shirt – Gant
Hat – H&M

    

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  18 comments for “Color Block

 1. May 3, 2017 at 13:56

  Na Teryho chatu jsme si taky vyšlápli a musím říct, že to byl jeden z nejlepších pochodů :) akorát jsme došli nahoru a zastihla nás tam taková sněhová vánice, že jsme si nic moc neužili a museli jsme zase rychle dolů, abychom tam nezapadli..

  Gratuluji ke státnicím, naprosto vím, jak se cítíš ♥

  • May 3, 2017 at 14:42

   Joo? V létě nebo v zimě? :) No, je pravda, že to počasí je tam dost nepředvídatelný! My jsme měli jeden den mlhu, že nebylo vidět na krok a druhej den byla modrá obloha a svítilo sluníčko:) A děkuju za gratulace!:))))))))

 2. May 1, 2017 at 21:44

 3. Sára
  April 30, 2017 at 16:35

  Gratulace ke státnicím. Ten svetr je super. Červený bych se nebránila, sluší ti. Se máš, že už chodíš. Já po operaci zlomenýho kotníku, ještě moc ne. Dík za angličtinu. Čtu si v ní teď Tvoje články. Doufám, že bude z hor fotodokumentace.

  • May 1, 2017 at 19:01

   Děkuju moc za blahopřání, Sáro!:) Jeeej, to mě mrzí! Za chvilku to bude zase dobrý. Sama uvidíš, jak rychle to uteče a za jakou chviličku budeš zase běhat ;) Držím moc palce, aby se ti rychle hojil! A samozřejmě fotodokumentace bude! A jaká!! A video taky! :)))))) Snad ve čtvrtek bych mohla mít článek hotový:)

 4. Jarča
  April 30, 2017 at 06:12

  Jak chceš hubnout? Co konkrétně budeš jíst? Budeš si vařit nebo objednávat nějaké krabičky? Připadá mi, že ta kila, co chceš hubnout, máš ale ve svalech.
  Blahopřeji ke státnicím, jsi úžasná.

  • May 1, 2017 at 19:00

   Zase se vrátím se svému starém jídelníčku, tedy maso s rýží a hodně zeleniny:) Vždycky si vařím sama:) Ve svalech mám spoustu kg, ale teď k tomu navíc nějaký sádlo přibylo:))) Vidím to hlavně na bocích, udělala se mi madla lásky, nebo jak se tomu říká, a lezou mi z kalhot ven :DD Takže věci, které na první pohled vidět nejsou, ale mě rozčilujou. Takhle přeci nevypadá fitness trenérka a blogerka ;) A děkuju mockrát k blahopřání! <3:))

 5. Anonymous
  April 29, 2017 at 22:12

  A jak chceš zhubnout? Co konkrétně budeš jíst? Připadá mi, že ty kila, co chceš hubnout máš ve svalech. Žádný šperky nemáš.

 6. April 29, 2017 at 16:19

  Amaaaazing cardigan! Love how you styled this!

 7. April 29, 2017 at 11:14

  To je úžasný outfit! :)

 8. Lucie
  April 29, 2017 at 08:29

  Eliško ještě jednou gratuluji ke stanici! Těším se na tvá cestovatelská dobrodružství a fotky! Proč přestáváš pít kávu? 12kg na tobě není vůbec vidět, ale chápu, že cítíš na sobě každou změnu. Já se taky teď od května chystám si dát do těla a pořádně na sobě zamakat. Protože od zimy bojuji nárazově s různými chutěmi sladké & slané a 4kg v tu ránu nahoře. A to se mi nelíbí. Měla jsem období že jsem skoro obden jedla nějakou pochutin a to i přesto, že jsem jinak jedla zdravě. Ano vím, že jsem si to těmi junk food jenom kazila. Sice jsem cvičila, ale nárazově, což není zrovna to pravé ořechové. Moje motivace je získat zpět disciplínu a řád. Protože se někam na čas vytratila. Přeji ti ať se ti Tvá challange povede!

  • April 29, 2017 at 12:19

   Děkuju za gratulaci, Lucko!:))
   Kafe přestávám pít, protože jsem nemožná a umím pít jen s mlíkem a ideálně cappuccino, takže do sebe za den naleju asi půl litru plnotučnýho mlíka, což je dost zbytečný:) Takže buď se naučím pít espresso, nebo přestávám:D:) Jjo, souhlasím, že ta váha asi vidět přes oblečení neni, ale přesně jak říkáš, cítím se strašně. Já myslím, že za to může ta dlouhá zima!.) Budu moc držet palce i tobě!:)

 9. Pája
  April 28, 2017 at 22:52

  Moc gratuluju! A závidím! :D Mě to čeká až za měsíc, ale už se učím a můj žaludek taky nezná nic jinýho než čokoládu a kafe, nechci vidět, jak budu za ten měsíc vypadat!! :D Asi se do těch šatů, který jsem si chtěla na státnice oblíct, ani nevejdu… -_- :D
  Každopádně jsem ráda, že se zase vracíš ke cvičení a že z toho máš takovou radost, moc ti to přeju a těším se na nový články!
  Odhalíš třeba v nějakém článku, co ted chystáš po profesní stránce? Studovat už asi dál nebudeš, hádám, nebo snad ano?
  Btw škoda, že nemáš ráda červenou, sluší ti :)

  • April 29, 2017 at 12:24

   Děkuju mockrát Pájo!:) Budu ti taky moc moc moc držet palce! Teď, když už to mám za sebou, vím, jaká je to stresovačka, takže se drž a nenech se vystresovat:D Musíš si pořád říkat, že když nejde o život, jde o ho*no! (Já vím, lehce se mi to říká, když už to mám za sebou:D)
   A máš pravdu, studovat dál už nebudu, ale abych pravdu řekla, tak po profesní stránce sama netuším, co budu dělat. Pár nápadů mám, ale ty zatím prozrazovat nechci, abych to nezakřikla:) Ale až něco bude jisté, určitě se o tom rozepíšu!:)))

 10. Bianka
  April 28, 2017 at 20:32

  V prvom rade gratulujem ku štátnician!?! Si môj veľký vzor a motivácia, sledujem ťa už asi 2 roky. Taktiež sa chystám na VŠE tak snád sa to podarí a dufam že budem stíhat tolko aktivit kolko stihas aj ty!! Prajem ti aby sa ti len a len darilooo aj po škole a 12kg? Pff… vobec ich nie je az tak vidiet..ale verim, ze sa necitis az tak komfortne, takze drzim palce aby si sa dostala spat do tvojej formy!! <3 #timetofit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.