Barbie Suit

Ahooooj!

Poslední dobou se mi děje strašně zvláštní věc. Neustále zaspávám a je úplně jedno, kolik hodin v noci spím. Prostě mi ráno zazvoní budík a já si vůbec nepamatuju že zvonil, ani že jsem ho v zombie módu vypnula.

Takže včera, jako každý den tenhle týden, jsem zaspala o 45 minut. Už mě to přestává překvapovat, protože fakt od pondělí do čtvrtka jsem ani jednou nevstala včas. No, odtrénovala jsem si ranní tréninky a vyrazila do servisu na pravidelnou prohlídku auta. Přišla jsem tam, slečna mě posadila na gauč, abych chvíli počkala. Během dvou minut jsem byla úplně tuhá a asi za dvacet minut mě budí servisák, že se omlouvá, že mě nechal tak dlouho čekat. Omluvím se s tím, že jsem nějaká unavená, společně se tomu zasmějeme jdeme do jeho kanceláře vyřešit papíry.

Servis auta má trvat několik hodin, takže mi nabízí odvoz aspoň někam na metro, protože servis je na dálnici na Stodůlkách, kde nejezdí ani autobus. Ten den mě čekají dvě schůzky, na kterých v pravidelném intervalu zívám a omlouvám se. Odpoledne volám Uber, aby mě odvezl zpátky do servisu, kde jsem si měla vyzvednout svoje auto. Jakmile se Uber rozjede, mně padají víčka a já na sedadle spolujezdce okamžitě usínám. Vůbec jsem nebyla schopná udržet otevřené oči, takže jsem spala až do cílové stanice, kde jsem si přebrala svoje auto a odjela do fitka odtrénovat ještě odpolední/večerní tréninky.

Když jsem přišla v 10 večer domů, měla jsem si ještě připravit prezentaci na dnešní den. Jako každý semestr totiž přednáším na VŠE jednu přednášku v rámci předmětu Etikety pro manažery, kde se věnuji dress-codům a současné módě. Jenže jakmile jsem si sedla na gauč, už mi padaly oči znova. Nařídila jsem si budíka na 6:00 s tím, že si to připravím ráno. Přednáška byla od 11:00, ale od 8:00 jsem měla jeden trénink.

Probudila jsem se 7:50, takže píšu okamžitě omluvnou zprávu, že jsem ZASE zaspala a vystřeluji z postele jako když mě na nože berou. Na prezentaci jsem se samozřejmě nestihla ani podívat, takže to byl jeden velkej free-ride :D

Vůbec to nechápu, ale pořád všude usínám a nejsem schopná dvě minuty nezívat. Ráno si většinou vůbec nic nepamatuju a 6 dní ze 7 zaspím, přitom v noci spím jako zabitá a docela i dlouho, řekla bych kolem 6-7 hodin. Nestávalo se tohle někomu? Co s tím?!?

E.

Hey guys!

Lately, there’s this strange thing, which keeps happening to me. I always oversleep no matter how many hours I sleep at night. I never hear my alarm clock and if I do, I turn it off. And I don’t even remember it ringing or turning it off in my morning zombie mode.

So yesterday, like every day this week, I overslept for 45 minutes. I am not even surprised because I didn’t get up on time since Monday this week. Well, I trained all morning clients and set off for a regular car service. I came in there, and the lady asked me to sit down on the couch and wait a few minutes. Within two minutes, I passed out, and in about twenty minutes the service guy woke me up and apologized for letting me wait so long. I excused myself saying that I’m somehow super-tired, so we laughed at it and went to his office to do all the paperwork.

The complete check of my car was supposed to take several hours, so he offered me a ride to the metro station, because this service point is on a highway, where there is no bus. I was about to have two meetings on which I yawned every two minutes. In the afternoon I called Uber to take me back to the service point, where I was supposed to pick up my car. As soon as the driver hit the gas, I fell asleep on my passenger seat. I wasn’t able to keep my eyes open so I slept until we reached the destination, where I picked up my car and went to the gym to train my afternoon/evening clients. 

When I came home at 10pm, I really needed to prepare a presentation for the next day. Like every semester, I hold a lecture at the University of Economics, where I speak about dress-codes and today’s fashion trends. It’s a part of a lecture that teaches about etiquette for managers. But as soon as I sat down on the couch, my eyes fell down again. I set my alarm clock for 6:00am thinking I’d get the presentation ready in the morning. The lecture was from 11:00am, but from 8:00am I had one client in the gym.

I woke up at 7:50am, freaking out, so I wrote a message to the client, apologizing for oversleeping AGAIN, and I got ready as fast as I could. I obviously didn’t even look at the presentation, so it was one big free-ride, hahaha, but I think it went surprisingly well.

I don’t understand this at all, but I’m falling asleep not matter where I am at that time and I’m not able not to yawn for more than two minutes. In the morning I usually don’t remember anything at all, and 6 days out of 7 I overslept, while not enough sleep isn’t definitely the reason. I would say I sleep for 6-7 hours per day. Has this happened to anyone, guys? What am I supposed to do with this?!

E.


WEARING: 

Suit – Boohoo.com
Shoes – Puma
Backpack – Parfois
Top – H&M

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  13 comments for “Barbie Suit

 1. November 2, 2017 at 20:15

 2. October 31, 2017 at 18:21

  Já spala 6 hodin a méně několik let za sebou. Dohnávala jsem to o víkendech, ale tělo si ten dlouhodobý nedostatek někdy vybere. Ráno na tréninku jsem neměla moc energie a ani síly. Po obědě v práci se mi skoro pravidelně chtělo spát, takže jsem to doháněla kafem nebo něčím sladkým. Důsledky? Pomalu rostoucí váha, kruhy pod očima, mdlá pleť a tělu chybí vitamíny, takže do dává najevo všelijak. Pomohlo mi zvlonit a hlavně uzpůsobit svou práci tak, abych nemusela vstávat brzo a spala každý den alespoň 8 hodin. Mám teď více energie, vydržím celý den klidně bez kafe, méně chutí na sladké, vlastně celkově na jídlo a nechybí mi ani energie na cvičení. :)

 3. Emme
  October 30, 2017 at 16:31

  Ja som mala jeden čas taký istý problém. A to hneď dva roky po sebe v zime, prišla som zo školy okolo tretej- štvrtej, zaspala som a zobudila som sa až okolo ôsmej večer, osprchovala som sa porobila som čo mala a o pol desiatej som zaspala znovu, zvonil mi budík o šiestej. Stále som chcela spať, furt a furt som bola unavená. Tiež som si nevedela rady a jediné čo mi zostávalo bolo čakať, asi za mesiac to prestalo. Minulú zimu ma to naštvalo, tak som prehodila spálňu do inej miestnosti, kde som vedela, že sa mi bude spať lepšie. A pomohlo! :D Skús pred spaním aspoň dve-tri hodinky nepozerať TV, do mobilu či do PC.

  emme-nahorach.blogspot.sk

  • October 31, 2017 at 14:21

   Jooo? Ok, tak já to zkusím! To koukání do PC/mobilu je nejhorší zlozvyk, to je pravda, protože koukám do počítače nebo mobilu neustále, a to i před spaním, ale neřekla bych, že to má na můj spánek nějaký vliv. Většinou vypnu PC a do dvou minut jsem tuhá :D Každopádně děkuju moc za tipy!:)

 4. Petr
  October 29, 2017 at 14:18

  Elisko, vyhledej lekare asap! Krevni testy pro vylouceni nemoci. Lepsi zbytecne nez se lecit s dg.“Benigní myalgická encefalomyelitidou” – tzv. chronickym unavovym syndromem/chronic fatigue syndrome!! Je to nebezpecne a priznaky presne jako mas ty.

  • October 31, 2017 at 14:18

   Tyjo já nemyslím,že je to až tak vážný. Ale asi nějaký testy bych si udělat radši mohla, to je pravda..:) Díky za tip!

 5. Anonymous
  October 29, 2017 at 11:07

  A nie si tehotna? 😍

  • October 31, 2017 at 14:17

   Ježiššššš nestraš! :DDD To bych asi měla i další příznaky, ne? :D Nevim, nějaká bolest břicha, zvracení, nevolnosti? :D

 6. Léňa
  October 29, 2017 at 07:48

  Ahojky Eliško, napadají me dvě možnosti. Buď jsi dospěla k celkovému vyčerpání těla, kdy tělo uz nemá energetické rezervy, z kterých by mohlo čerpat. Nebo jsi těhotná. To druhé můžeš zjistit hned. Podkud nemáš zásoby energie a tzv. jsi ,,vybila baterky” tak je tělo v deficitu a jediný způsob jak ti to muže dát najevo je právě ta únava, nebo časem nemoc. Máš velmi aktivní život a je možné, ze úplně zapomeneme odpočívat. Odpočinkem, stravou, správnou výživou, doplněním vsech minerálů, vitamínů, můžeme tělu pomoci, aby se vrátilo do rovnováhy. K tomu samozřejmě pomáhají i antioxidanty a adaptogeny. Spíše popremyslej, zda můžeš svůj nabitý program zrušit a poslechnout tělo.;) Spánek je nejdůležitější v regeneraci, můžeš začít tím. Léňa 🌸💤🦋

 7. Anonymous
  October 29, 2017 at 07:46

  Ahojky Eliško, napadají me dvě možnosti. Buď jsi dospěla k celkovému vyčerpání organismu, kdy tělo už nemá energetické rezervy, z kterých by mohlo čerpat. Nebo jsi těhotná. To druhé můžeš zjistit hned. Podkud nemáš zásoby energie a tzv. jsi ,,vybila baterky” tak je tělo v deficitu a jediný způsob jak ti to muže dát najevo je právě ta únava, nebo časem nemoc. Máš velmi aktivní život a je možné, ze úplně zapomeneme odpočívat. Odpočinkem, stravou, správnou výživou, doplněním vsech minerálů, vitamínů, můžeme tělu pomoci, aby se vrátilo do rovnováhy. K tomu samozřejmě pomáhají i antioxidanty a adaptogeny. Spíše popremyslej, zda můžeš svůj nabitý program zrušit a poslechnout tělo.;) Spánek je nejdůležitější v regeneraci, můžeš začít tím. Léňa 🌸💤🦋

 8. Anonymous
  October 29, 2017 at 07:37

  Ahoj Eliško,
  napadají me dvě možnosti. Buď jsi došla k vyčerpání organismu, máš velice aktivní živit a někdy tělo řekne stop, potřebuji pauzu nabrat energii a odpočinout si. Nebo jsi těhotná. To druhé můžeš zjisti hned, to první je stav který už je dlouhodobější a došlo k vyčerpání energetických zásob. Odpočinkem, stravou, výživou ( vitaminy, minerály, antioxidanty, adaptovaný….) to jde vše doplnit. Je důležité pomoci tělu se dostat do rovnováhy, ale samozřejmě to muže chvili trvat. Pokud je to v tvých možnostech, zrušit vše co můžeš a začni spánkem, který tvé tělo teď nejvíce potřebuje. Léňa 🌸💤🦋

  • October 31, 2017 at 14:16

   Ahoj Léňo, to myslím, a doufám (:D), že je to druhá možnost, ta se dá mnohem lépe řešit. Nojo, ale asi je to pravda, ale mně přijde, že spím docela dost, hlídám si, aby to bylo aspoň nějakých 6 hodin denně a přijde mi právě divný, že by to bylo jen z toho, že mám aktivní život…

   • Anonymous
    November 2, 2017 at 12:31

    Ahoj Eli, i mně to, co popisuješ, připadá prostě jako reakce na přiliš velkou nálož sportu, povinností a všeho dalšího. A jen dodám, že mě se to občas stává také, a právě většinou v případě, že spím několik dní za sebou “jenom” okolo těch 6 hodin. Když spím 8, tak se většinou dokážu zregenerovat i z náročnějších a častějších tréniků-takže podle mě člověk nemusí spát extrémně málo, aby na něj padla takováhle únava. Pokud si to můžeš jen trochu zařídit, šla bych to normálně dospat… :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.