Allblack + Oversized + Music = Comfy

img_0398

Ahooj!

Zdravím z vlaku směr Praha – Brno! Úplně si tu cestu užívám, strašně mě totiž baví jízda vlakem! Je to geniální, protože se dostanete z bodu A do bodu B a ještě stihnete vyřídit maily, napsat článek a dodělat seminárku do školy:)

Co se mého outiftu týče, tak tohle je asi tak můj průměrný ohoz, ve kterém mě s největší pravděpodobností potkáte lítat někde po Praze. Všichni už vědí, jak moc miluju tenisky, dlouhé kabáty a hudbu – a tohle je spojení všeho:) Ještě mi chybí ten kelímek s kafem od Costy v ruce (to jsem stihla ale před focením vypít :D). Na sobě mám jeden nový kousek, a to je Adidas mikina, kterou ze sebe nemůžu už asi tři dny sundat! Přesně takovou jsem totiž sháněla a podařilo se mi to až na brands24 (odkaz přímo na mikinu máte dole pod článkem:)).

Anyways, dokončila jsem článek s tipy na Vánoční dárky pro muže, tak určitě mrkněte – vsadím se, že jste stejně bezradní, co se týče výběru dárku, jako já!:) Najdete tam tipy na dárky jak pro cestovatele nebo elegány, tak sportovce nebo coffee-lovers:))))

No a co plánujete na víkend? Já po asi třech měsících mám volný víkend bez natáčení, protože to jsme zvládli už ve čtvrtek. Mám jen jednoho šílence v sobotu od 7:00 na trénink (fitko otvírá v 8…..:D) a jinak fakt nic! Sama ani nevím, co budu dělat, ale pravděpodobně dopisovat seminárky do školy :)

Tak se mějte famfárově a kdyby někdo měl v Brně čas na kafíčko, půjdu ráda! :)))

E.

Hey guys! 

Kisses from the train from Prague to Brno, in which I’m sitting right now! It’s so much fun to travel by train these days because you get from point A to point B AND you can deal with your emails, write an article and finish your essay for school at the same time! 

About my outfit, this is my average super-comfy outfit, and you would probably see me in something like this most often, running around Prague. Everyone knows, how much I love sneakers, oversized coats and music – and this is kind of everything. The only thing I’m missing is a cup of Costa coffee, which I actually finished just a few minutes before the photoshooot, haha:)) I’m wearing one new piece, and that is my Adidas hoodie, which I can’t take off for the last three days! I was looking for it for such a looong time and now I found it on brands24.cz (the link is below the article!:)) 

Anyways, I’ve finished the article about Christmas Ideas for Men, so take a look – I bet you guys are lost picking the right gift, as me!:) You’ll find ideas for travelers, fashion-lovers, coffee-lovers, sportsmen and so much more there:) 

Well, and what are your plans for the weekend? I have a free weekend after about 3 months, we’re not even shooting since we managed to do so on Thursday. I have just one training session at Saturday at 7am (yeah, the gym is opening at 8am haha) and other than that nothing! I don’t even know, what to do! I’ll probably finish all the essays I have to turn in before Christmas:) 

Alright guys, gotta go, but if there was someone in Brno to have a coffee with, let me know! :))) 

E.

 

img_0336 img_0328 img_0321 img_0318 img_0311 img_0305

WEARING: 

Hoodie – Adidas (by Brands24.cz)
Pants – Berhska
Coat – Boohoo
Handbag – stolen from my mom
Headphones – Marshall
Beanie – Primark
Sneakers – Adidas

10603661844829snimek-obrazovky-2016-12-02-v-11-46-51sxrvthk4uomtwslmgqfe1565404

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Allblack + Oversized + Music = Comfy

 1. saim
  December 23, 2016 at 13:33

  Love the all black look:)
  Regards.
  Walkindiscount.com

 2. Arsii
  December 15, 2016 at 12:00

  Awesome pictures :) :)
  Regards

  walkindiscount.com

 3. December 4, 2016 at 18:29

  Skvělé!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.