After-Christmas Workout

img_4195

Ahooj!

Po dlouhé době jsem konečně zase pustila do nějakého fitness článku! Ufff, a že mi to trvalo!

Sama jsem cvičení přes Vánoce hodně flákala a přibrala jsem pár kilo. Nebudu tady brečet, protože vím, že se stačí zase hecnout a je to za měsíc dole. Trochu mi to znepříjemňují zkoušky, ale to určitě znáte moc dobře. Kafe, čokoláda, zmrzlina, pizza a ten nejnáročnější pohyb celého dne spočívá v otočení stránky v učebnici.

A taky určitě znáte ten pocit, že když si koupíte nové oblečení do fitka, najednou byste vydrželi cvičit místo jedné hodiny rovnou dvě a strašně vás to baví! Já jsem si pořídila komplet od Peak Performace, protože už mě nebaví mainstreamové značky, které má každý (Klasika, Eliška zase proti proudu..:D). A musím říct, že příjemnost materiálů se ani nedá popsat! <3

No, ale k samotnému tréninku! Po dlouhé době jsem si dala celé tělo a zkusila jsem úplně překopat svůj klasický trénink. Cvičila jsem prakticky jen 4 cviky v různých provedeních s různou zátěží. Trénink spočíval v tom, že jsem si od každého cviku dala tři supersérie hned po sobě bez pauzy pokaždé s nižší váhou a nebo dynamickým provedením na konci.

Vtipné je to, že jsem pak nebyla schopná už zvednout ani pětikilovou činku a kdo můj trénink pečlivě nesledoval, mohl nabýt dojmu, že chytám křeče z přítahů s pětikilovou činkou a ťukat si na čelo:D Nicméně rozhodně doporučuju vyzkoušet, já sama stoprocentně tenhle trénink budu praktikovat častěji, protože takhle vyřízená jsem dlouho nebyla. Jsem totiž blázen v tom, že pokud mi nekapou kapky potu z konečků vlasů, nedala jsem do toho všechno a celý trénink byl zbytečný. Asi bych se měla jít léčit se závislostí na cvičení, ale kdo to má podobně, tak ať tenhle trénink rozhodně zkusí!:)

Jela jsem klasicky ve třech sériích:

Zadní dřepy s osou (50kg) – 10x
Dřepy s vlastní váhou – 30x
Dřepy s výskokem – 15x

-pauza-

Přítahy na záda v předklonu s jednoručkami (17,5 kg) – 10x 
Přítahy na záda v předklonu s jednoručkami (9 kg) – 20x
Přítahy na záda v předklonu s jednoručkami (5 kg) – 25x

-pauza-

Chodící výpady se sandbagem (30 kg) – 20x (10x každá noha)
Chodící výpady s vlastní váhou – 30x (15x každá noha)
Výpady s výskokem – 14x (7x každá noha)

-pauza-

Výstupy na bednu s osou (20 kg) – 10x každá noha
Výstupy s vlastní náhou – 15x každá noha
Výskoky snožmo na bednu – 12x

-pauza-

A na závěr nějaké břicho a 15 minut svižné chůze na páse do kopce na podporu spalování!:)
Pokud se rozhodnete trénink vyzkoušet, určitě dejte do komentářů vědět, jak jste ho zvládli!:)))))

Cvičení zdar!
E.

 

Hey everyone!

So I finally wrote a fitness article again! I know, it took me a while, but here it is!

I didn’t go to the gym around Christmas, so I gained a few kilos. I’m not gonna cry here, because I know, that if I pull out all the stops, I can lose it pretty quickly. My exams are complicating the whole situation and I’m quite sure you know this – tons of coffee, chocolate, pizza and the only exercise these days is to turn the page in the textbook. 

Also, I’m pretty sure you know the feeling when you get some new gym clothes and when you wear it, you are able to work out for two hours instead of one and it’s actually fun. Well, I got these by Peak Performance, because I’m tired of those mainstream brands (pretty classic, I have to be different all the time haha). And I gotta say, that the softness of all materials is amazing! <3 

Anyways, let’s get to my workout then! I did my whole body after a really long time and I tried something new. I did only 4 exercises, but in various versions and with various weight. So the thing is, that I did 3 supersets of one exercise right away with no rest and I kept decreasing the weigh with every set (or replaced the third one with dynamic version). 

The funny thing is, that at the end of the set, I wasn’t even able to do back rows with 5-kg dumbbells, so those who weren’t watching my workout carefully might have thought that I was not able to lift a 5-kg dumbbell. Anyways, I definitely recommend trying this kind of a workout, it’s a killer! I’m gonna do it more often now because it totally wore me out. I’m kind of a freak when it comes to exercising because when there are no sweat drops dripping from my hair ends, I didn’t try hard enough and the whole workout was a waste of time. I guess I’m a serious gym addict, so if you are too, you should try this workout!:) 

So, I did regular three sets of: 

Squats with bar (50kg) – 10x
Bodyweight squats – 30x
Jumping squats – 15x

-rest- 

Back dumbbell rows bent over (17,5 kg) – 10x
Back dumbbell rows bent over (9 kg) – 20x
Back dumbbell rows bent over (5kg) – 25x

-rest-

Walking lunges with sandbag (30 kg) – 20x (10x each leg)
Bodyweight walking lunges – 30x (15x each leg)
Jumping lunges – 14x (7x each leg)

-rest-

Step-ups with bar (20g) – 10x each leg
Bodyweight step-ups – 15x each leg
Box jumps – 12x

-rest-

I did some abs at the end and also 15 minutes of hill walking on the treadmill to support the fat burning!:) 
If you decide to try this workout, let me know in the comments, how it went!:) 

Love, 
E.

img_4177 img_4163 img_4102 img_4049 img_4038 img_4035

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “After-Christmas Workout

 1. January 20, 2017 at 15:05

  Krásné legíny :-)

  http://www.42stupnu.blogspot.cz

 2. Acton
  January 18, 2017 at 06:47

  Wow awesome pictures :)
  Regards
  Walkindiscount.com

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.