Abu Dhabi

img_3602

Ahooj!

Je tu další část našeho výletu do Dubaje! :)

Čtvrtý den nás napadlo, že bychom si mohly udělat výlet do Abu Dhabi, které bylo od Dubaje vzdálené jen asi hodinu a půl autobusem. Včerejší lenošení už nám stačilo, takže jsme už v 9:15 seděly v autobuse směr Abu Dhabi. K naší smůle byl ale řidič neurotický Ind, který spatřoval potěšení v tom, že zásadně dojížděl před námi jedoucí auta na centimetr a pak zuřivě troubil za neustálého nadávání v nějakém indickém nářečí. Dramatické byly obzvlášť kruhové objezdy, na které vjížděl osmdesátikilometrovou rychlostí a vyjížděl ještě vyšší. Při řešení jedné dopravní situace dokonce vylezl z autobusu a začal rozčíleně vysvětlovat druhému řidiči přednost zprava. Jízda smrti.

Dorazily jsme do Abu Dhabi a místní MHD jsme se ani nevím jak dostaly k Emirates Palace. Naprosto neuvěřitelná budova, fungující jako luxusní hotel, nám vyrazila dech. Všechno bylo zlaté, případně mramorové a před hotelem stály samé Rolls-Royce ve stejné barvě. Uf, až z toho přecházely oči.

Hey guys!

Here’s another part of my trip do Dubai! :)

So the fourth day we decided to make a trip to Abu Dhabi, since it’s only like 1,5 hours by bus. We didn’t do pretty much anything the day before, so it was about time to get moving again, so by 9.15am we were already sitting in a bus heading towards Abu Dhabi. The bus ride was a nightmare. The driver was a neurotic Indian, who was so happy whenever he could honk. He always stopped the vehicle about 5 centimeters from the car in front of us and then braked as much as he could, so I always hit my head against the seat in front of me. The traffic circles were the worst because he was entering them about 70 mph fast and was driving out even faster. Once he even got out of the bus to explain another driver how the right of way works. It was a nightmare. 

Well, so we got to Abu Dhabi and by public transport we managed to get to the Emirates Palace. It’s an incredible building, now working as a fancy hotel. Everything was gold or marble and in front of the hotel there were several Roll-Royce in the same color. 

img_3701 img_3700 img_3660 img_3645 img_3634 img_3623 img_3606 img_3704 img_3707

Potom jsme se vydaly na ikonu tohoto města – mešita Sheikh Zayed Mosque. Myslím, že je to největší mešita v Emirátech a upřímně jsem snad neviděla krásnější stavbu. Myslím tím architektonicky. Je obrovská, bílá a čistá. Už při vchodu do mešity jsme vyfasovaly dlouhé kafty s kapucí. Až v tomhle okamžiku jsem pochopila, jak se asi musí cítit Arabky zahalené od hlavy až k patě v černých burkách ve čtyřiceti stupních. Tady bylo jen třicet a hábity byly hnědé. Uff. Vyčkaly jsme tu na západ slunce a vyrazily zase zpátky na nádraží, odkud nám jel autobus zase zpátky do Dubaje. Naštěstí byl řidič jiný.

Then we headed to the icon of this city – Sheikh Zayed Mosque. I think it’s the largest mosque in the Emirates and I’m pretty sure, it’s the most incredible building I’ve ever seen in my life. In the architectonic way. It’s huge, white and so pure. At the entrance, we were informed that we have to wear these long robes, so we got ones, put them on, and by this moment I figured how all the muslim women must feel in 100 degrees in black burkas. I mean, this time it was about 90 degrees and the robes were brown, but still. Anyways, we waited for the sunset and right after the sun got down, we headed back to the main station, from where our bus went back to Dubai. Luckily the driver was different. 

img_3717 img_3905 img_3828 img_3800 img_3795 img_3783 img_3772 img_3758 img_3732 img_3737 img_3729 img_3726 img_3723 img_3720img_3929

No a zítra na blogu bude poslední část z Dubaje, a to z Mariny, která je neméně krásnější, tak odpoledne mrkněte!

Krásné úterý všem!
E.

And there will be the last part of the report on the blog tomorrow, this time from the Dubai Marina, which is not less beautiful than this, so be sure to check it out!
Have a wonderful rest of Tuesday, guys! 
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  5 comments for “Abu Dhabi

 1. sam
  January 9, 2017 at 14:25

  Great photo shoot:-)
  Regards.
  Walkindiscount.com

 2. Anonym
  January 8, 2017 at 16:42

  Ahoj Eliško:)
  Krásně napsaný článek! Na jednom blogu o Dubaji jsem se dočetla, že do mešity můžeš vstoupit jen po odevzdání pasu. Článek byl ale už starší. Je odevzdání pasu před vstupem pořád nutností? Děkuji za odpověď!:)

  • January 8, 2017 at 19:43

   Nene, pas po nás nikdo nechtěl, ale taky jsem to četla:) Už to asi zrušili:)))

 3. olga
  January 4, 2017 at 15:00

  Ahoj Eliško, velmi se mi líbí tvůj blog. I když věkem by jsi mohla být už moje dcera, stále mě inspiruješ v oblékání a tvá hyperaktivita mě velmi nabíjí. Fascinují mě tvá “rozhodnutí z leknutí” někam si vyrazit a zrealizovat to. Užívej dokud jsi bez závazků, moc ti fandím.Olga.
  P.S. Už jsme dlouho neslyšeli o Vojtovi?

  • January 5, 2017 at 19:35

   Ahoj Olgo, to vůbec nevadí, já jsem naopak moc ráda, že můj blog nečtou jen děti :))) Hahaha:) Ta hyperaktivita nabíjí i mě, jinak bych se nudila, a nudu nesnáším!:) A přesně jak říkáš, musím být hyperaktivní, dokud můžu, kdy jindy, když ne teď ;)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.